Projekta vadītāja I.Saulesleja-Homane
2025.gada augusts
Mūsu ābola dzīvesskolas stāsts.

- Biedrības “Saldus sadraudzīgā biedrība” projekts “Mūsu ābola dzīvesskolas stāsts” – 3000.00 eiro.
Ar projekta atbalstu vēlamies aktualizēt pašmāju audzētos augļus, veicināt veselīga dzīvesveida izvēli, īpaši uzsverot vietējo produktu nozīmi uzturā. Šajā projektā vēlamies iesaistīt skolēnus ābolu audzēšanas un pārstrādes procesā, tādējādi veicinot zināšanas par dabu un veselīgu uzturu. Kopā ar pedagogiem, ģimenēm, ābolu audzētājiem izzināsim ābolu stādīšanu, ražas novākšanu, veselīgu ēdienu pagatavošanu, organizēsim izglītojošus pasākumus ar vietējās kopienas iesaistīšanu. Zināšanas par āboliem un to dažādību tiks iekļautas kā caurviju prasmes skolā, apgūstot mācību priekšmetu programmas. Savas gūtās zināšanas iekļausim un veidosim izzinošu meistarklasi pirmsskolas bērniem, lai iepazītu ābolus dažādās izpausmēs – kā tie aug, kādi ir dažādie veidi, kā tos izmantot uzturā, un kāda ir to nozīme mūsu kultūrā. Bērni ne tikai uzzinās par āboliem, bet arī piedalīsies radošās darbnīcās un eksperimentos. Projekts veicina sadarbību starp skolu, ģimenēm un vietējo sabiedrību, stiprinot kopības sajūtu. Projekts veicina ilgtspējīgas attīstības principus, mudinot skolēnus rūpēties par vidi un veidot ilgtspējīgas dzīvesveida paradumus. Projektu ietvaros tiks organizēts: Rudens pārgājiens – skolēni apmeklēs Saldus novada ābeļdārzus, iepazīstot to daudzveidību, un pēc tam iestādīs ābeles skolas dārzā. Lai gatavotos Miķeļdienas tirdziņam, skolēni, vecāki un skolotāji gatavos dažādus ābolu gardumus. Tirdziņā būs iespējams ne tikai iegādāties šos gardumus, bet arī vērot ābolu sulas spiešanu, izzināt sulas gatavošanas procesu un nobaudīt svaigi spiestu ābolu sulu. Ekskursijā uz Blīdenes stādaudzētavu iepazīsies ar stādu audzēšanas procesu. Skolā 1.-4.klašu skolēni praktiski darbosies, sējot ābolu sēkliņas un vērojot to dīgšanu. Šis eksperimentālais process ļaus skolēniem izprast ābolu augšanas ciklu no sēkliņas līdz stādam, attīstot viņu zinātnisko domāšanu un praktiskās iemaņas.
Piecas meistarklases sniegs pirmsskolas bērniem aizraujošu iespēju iepazīt ābolu audzēšanas un izmantošanas noslēpumus, iesaistoties radošās aktivitātēs, eksperimentos un pat gardu ābolu kokteiļu gatavošanā. Šīs nodarbības veicinās bērnu
zinātkāri, attīstīs praktiskās iemaņas un radīs pozitīvu attieksmi pret veselīgu uzturu un dabu. Skolas ikdienā kā caurviju prasmes tiks iekļautas dažādas ar ābolu projektu saistītas aktivitātes, nodrošinot, ka skolēni nepārtraukti apgūst un pielieto iegūtās zināšanas un iemaņas. Piemēram, matemātikas stundās skolēni varēs rēķināt ābolu ražu vai aprēķināt ābolu sulas daudzumu, literatūras stundās analizēt stāstus un dzejoļus par āboliem, bet mājturības stundās gatavot gardus ēdienus, izmantojot ābolus. Šāda integrācija ļaus skolēniem izprast ābolu tēmu daudzpusīgi un veicinās viņu vispusīgu attīstību.
2024./2025.m.g.
Mobilitāte skolas atbalsta personāla darba ēnošana – Brno, Čehija. Mobilitāte notiek Erasmus+ finansētā un Sadus novada pašvaldības īstenotā projekta “Iekļaujošas skolas vides veidošana- metodes un prakse” ietvaros. Projekta numurs: 2024-1-LV01-KA121-SCH-000235782
Mūsu skolas pārstāvji – Ieva Saulesleja-Homane un Dina Līgotne, nesen atgriezās no izglītojoša komandējuma Brno, Čehijā, kur iepazināmies ar Brno pašvaldības izglītības iestāžu atbalsta personāla darba metodēm un praksi. Šis ceļojums bija ne tikai izglītojošs, bet arī iedvesmojošs, sniedzot mums vērtīgu ieskatu citā izglītības sistēmā.
Mūsu piedzīvojums sākās ar tikšanos ar Brno pašvaldības Izglītības departamenta vadību, kur ieguvām plašu ieskatu Čehijas izglītības sistēmā un skolēnu atbalsta mehānismos. Pēc tam mēs devāmies izzinošās ekskursijās uz trīs unikālām skolām – Chalabalova Dalton, Merhautova un Gajdošova.
Chalabalova Dalton skola mūs pārsteidza ar motivētiem skolēniem un aizrautīgiem skolotājiem, kuri demonstrēja augstu savstarpējo sadarbību un prieku par darbu.
Merhautova skola atklāja izaicinājumus, ar kuriem saskaras skolas ar lielu skolēnu skaitu, kas cīnās ar mācīšanās grūtībām.
Gajdošova skola demonstrēja augstu tehnoloģiju pielietojumu mācību procesā, kas ir atšķirīgs no daudzām Latvijas skolām.
Šajās skolās mēs iepazināmies ar to struktūru, skolēnu sastāvu, mācību darba organizāciju un atbalsta sistēmu, kā arī redzējām Montesori un Dalton mācību metožu pielietojumu praksē.
Šis komandējums bija ne tikai izglītojošs, bet arī iedvesmojošs, ļaujot mums iegūt vērtīgu pieredzi un idejas, ko varēsim pielietot savā darbā. Mēs ceram, ka šī pieredze palīdzēs mums pilnveidot mūsu skolas mācību procesu un atbalsta sistēmu, lai nodrošinātu vēl labāku izglītību mūsu skolēniem.









2023./2024.
2024.gada augustā noslēdzās ERASMUS + projekts “Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā” (Projekta numurs: 2022-2-LV01-KA122-SCH-000097398), kas ilga kopš 2023.gada 1.marta līdz 2024.gada 30.augustam.
Projekta ietvaros tika realizētas 8 mācību mobilitātes uz dažādām Eiropas valstīm. Tajās piedalījās 14 dalībnieki no Kalnsētas pamatskolas. Pedagogi ar jauniegūtajām zināšanām un prasmēm dalījās metodisko jomu ietvaros skolā, izmantoja mācību stundās. Tika organizēti Tālākizglītības kursi Saldus novada pedagogiem 12 stundu apjomā, kuros Kalnsētas pamatskolas pedagogi dalījās ar labās prakses piemēriem, kuros tika aprobētas jauniegūtās zināšanas un prasmes no mācību mobilitātēm.



Metodes, paņēmieni un stratēģijas atbalsta sniegšanai skolēniem ar īpašām vajadzībām Kalnsētas pamatskolā
Kalnsētas pamatskola iesniedza Erasmus+ projekta pieteikumu ar mērķi pilnveidot pedagogu kompetences un paplašināt atbalsta iespējas skolēniem ar īpašām vajadzībām. Projektā bija paredzēts pedagogu dalība specializētos kursos, lai iegūtu padziļinātu izpratni par:
Autisma teorētiskajiem un metodiskajiem aspektiem, nodrošinot efektīvāku atbalstu mācību procesā.
Komunikācijas atbalsta sistēmu veidošanu nerunājošiem skolēniem, izmantojot PECS kartiņu metodiku.
Uzvedības traucējumu cēloņiem un stratēģijām to mazināšanai.
Dažādu metodiku efektīvu izmantošanu klasvadībā un mācību procesa īstenošanā.
Pirmsskolas vecuma bērnu (no 2 līdz 7 gadiem) apmācības metodikām.
Lai gan projekts tika iesniegts ar lielu entuziasmu un pārliecību par tā nozīmīgumu, finansējums šoreiz netika piešķirts. Tomēr skola turpina meklēt citus veidus, kā nodrošināt pedagogiem piekļuvi jaunākajām zināšanām un metodēm, lai sniegtu vislabāko atbalstu ikvienam skolēnam.
2022./2023.m.g.
Ar SCHWENK atbalstu Cieceres un Kalnsētas pamatskolās pedagogiem būs iespēja veidot inovatīvu mācību procesu, izmantojot Virtuālās klases metodiku un virtuālo briļļu komplektu, kas sekmēs skolēniem motivāciju mācīties, izpratni par dažādām tēmām, arī STEM .
SCHWENK atklātā projektu konkursā esam ieguvuši finansējumu projektam “Esam šeit, bet tomēr citur…” Projektā paredzēts iegādāties VC briļļu komplektu un mācību materiālu licensi 3 gadiem. Ar SCHWENK atbalstu Cieceres un Kalnsētas pamatskolās pedagogiem būs iespēja veidot inovatīvu mācību procesu, izmantojot Virtuālās klases metodiku un virtuālo briļļu komplektu, kas sekmēs skolēniem motivāciju mācīties, izpratni par dažādām tēmām, arī STEM .
Projekta laiks: 1.01.2023.-30.11.2023.
Projektu organizē Saldus sadraudzīgā biedrība, sadarbībā ar Kalnsētas un Cieceres pamatskolām.
Projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane



Kalnsētas pamatskola 1. semestrī piedalās projektā „ATBALSTS PRIEKŠLAICĪGAS MĀCĪBU PĀRTRAUKŠANAS SAMAZINĀŠANAI”.
Kalnsētas pamatskola ir saņēmusi atbalstu skolu granta programmā, ko finansē SCHWENK Latvija kopā ar sadarbības partneriem Christian Pfeiffer Maschinenfabrik GmbH un IBAU HAMBURG Ingenieurgesellschaft Industriebau mbH.
Granta programmas ietvaros tiks organizētas tematiskās nodarbības Kalnsētas pamatskolā, kurās izmantojot uzskates un pētniecisko darbu komplektus, tiks iesaistīti skolēni dabas zinību aizraujošajā pētniecības pasaulē. Skolas audzēkņi veidos izpratni par cilvēka orgānu sistēmu un norisēm dabā, kā arī par zinātnēm, kas pēta procesus dabā un cilvēka ķermeni. Paldies projekta vadītājai Ievai Saulesleja-Homanei un skolotājām – Inesei Kociņai, Lāsmai Voldiņai un Kristīnei Eglei. Septembra beigās reizē ar pirmajām krāsainajām lapām esam tikuši pie košiem koferiem, lai kopā dotos tālos ceļojumos. Šoreiz ceļš mūs nevedīs ne uz tuvām, ne tālām pasaules valstīm, bet gan aizraujošajā zinātnes pētījumu pasaulē.
Paldies Skolu GRANTA programmai par iespēju iegādāties materiālo bāzi izzinošajiem ceļojumiem dabaszinību pasaulē! Skolu granta programmu finansē SCHWENK Latvija kopā ar sadarbības partneriem Christian Pfeiffer Maschinenfabrik GmbH un IBAU HAMBURG Ingenieurgesellschaft Industriebau mbH. ![]() ![]() ![]() |
2021./2022.m.g.
“Zaļās Tāfeles stāsti”
Kalnsētas pamatskolā sadarbībā ar “Saldus sadraudzīgo biedrību “tiek realizēts Saldus novada pašvaldības projektu fonda projekts “Zaļās tāfeles stāsti dabā”. 2021.gada vasarā sadarbībā ar “Ēveli-mēbeli” tika projektēta un izgatavota āra klase. 2021.gada oktobrī skolēni kopā ar skolotājiem darbojās jaunizveidotajā klasē – mācoties laukā, svaigā gaisā.
Mācoties laukā ir daudz ieguvumi:
- Samazinās dažādu vīrusinfekciju izplatība;
- ir pietiekošs daudzums skābekļa, kas stimulē smadzeņu darbību, uzlabo koncentrēšanās spējas, bērnam ir vieglāk apgūt jauno vielu, palielinās labsajūta;
- nodarbības laukā mazina rutīnu, kas ir slāpējoša un neveicina attīstību;
- ir interesanta, aizraujoša nodarbe, kas skolēnos radīs lielāku motivāciju darboties – savādāk, interesantāk;
- mācību procesu papildinās sajūtas – saules siltums, vēja pieskāriens, temperatūra gaisā utml.
Projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane




2020./2021.m.g.
Mēs bez telefoniem varam – jautras spēles mākam!
Šodien, 15. septembrī, Kalnsētas pamatskolā projekta “Mēs bez telefoniem varam, jautras spēles mākam!” Atklāšanas svētki. Sadarbībā ar “Saldus sadraudzīgo biedrību” un Saldus novada pašvaldības Projektu fonda atbalstu tika izveidotas dažādas aktivitātes skolas vestibilā – lasīšanas un galda spēļu stūrītis “Pie Gudrās Pūces”, interaktīvo deju un sporta aktivitātes, kā arī galda spēles – futbols, biljards, hokejs un citas. Ar lielu prieku un nepacietību skolēni gaidīja Atklāšanas svētkus, sarūpējot dāvaniņu brīvā laika nodarbju papildināšanai. Kā teica pasākuma vadītāji – Mārcis un Edvards: “Sarūpējuši dāvaniņu paši sev un arī citiem”. Ar lielu prieku tika iemēģinātas jaunās spēles. Tagad, darbojoties dažādās viktorīnās, konkursos un aktivitātēs, gatavosimies noslēguma pasākumam novembrī. Paldies visiem, kas atbalstīja un darbojās projekta tapšanā un realizēšanā.
Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane
2019./2020.m.g.
Bez telefoniem varam – jautras spēles mākam!
Sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un biedrību “Saldus sadraudzīgā biedrība” no 2020.gada maija līdz novembrim skolā norisināsies projekts “Bez telefoniem varam – jautras spēles mākam!”.
Projekta ietvaros tiks sarūpētas attīstošas nodarbes brīvā laika pavadīšanai – spēļu galds, interaktīvās spēles, lasīšanas aktivitātes. Pasākumu norises laiks – no septembra līdz novembrim. Projekta laikā plānoti pasākumi: atklāšanas svētki, Sākam spēli!, jautrais deju vakars un Pie gudrās Pūces.
Satiksimies spēlē
Kalnsētas pamatskola sadarbībā ar “Saldus sadraudzīgo biedrību” ir realizējusi Saldus novada sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda finansēto projektu “Satiksimies spēlē”.
Projekta mērķis :
- Sniegt atbalstu Saldus novada ģimenēm, kurās aug bērni ar vidējiem vai smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
- Pilnveidot Saldus novada bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem sadarbību starp skolu un vecākiem, starp bērniem un vecākiem.
Projekta ietvaros tika iegādātas attīstošās spēles, ar kurām papildināt skolēnu attīstošo vidi skolā. Tika veidotas nodarbības, kurās mācību viela tika apgūta ar spēļu palīdzību. Tās papildināja jau ierastās nodarbības, radīja bērnos vēlmi darboties un prieku par paveikto.
2020.gada februārī tika organizēta Vecāku diena, kurā vecāki tika aicināti piedalīties mācību stundās, iepazīt iegādātos materiālus un darboties kopā savu bērnu. Tikties ar lektori Inesi Stepko, kura kopā ar vecākiem pārrunāja – kā iesaistīties sava bērna attīstīšanā, izglītošanā, kā sniegt atbalstu bērnam, sadarboties ar pedagogiem, kādu vēl palīdzību ir iespējams saņemt Latvijā un kur meklēt atbalstu.
Paldies par darbošanos projektā skolotajām: Agnesei Bagātai un Aijai Šteinbergai!
Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane.
Dziedāt spēlēt patīk man
Ar uzņēmuma SCHWENK atbalstu šogad norisināsies projekts “Dziedāt spēlēt patīk man”.
Projekta ietvaros tiks aprīkots mūzikas kabinets ar dažādiem mūzikas instrumentiem, kā arī plānoti pasākumi:
- martā “Sanākam, sadziedam”;
- aprīlī “Satiekamies dziesmā”;
- maijā “Ģimenes diena “Lai ir siltums, ko dot…”
- novembrī-decembrī “Kopā jautrāk!”
Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane.
No 2019.gada decembra līdz 2020.g. maijam mūsu skolā ar Saldus novada pašvaldības, Saldus sadraudzīgā biedrība un Kalnsētas pamatskolas atbalstu notiks projekts “Satiksimies spēlē!” Tā ietvaros tiks rīkota nodarbība vecākiem kopā ar Inesi Stepko un “Uzspēlēsim spēli, tēti un māmiņ!” nodarbība 1.-9.c klašu skolēniem.
Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane.
Es dzirdu – saklausu un atšķiru
Ar Saldus novada pašvaldības, Saldus sadraudzīgā biedrība un Kalnsētas pamatskolas atbalstu projekts “Es dzirdu – saklausu un atšķiru!” ļaus pedagogiem un logopēdiem izglītoties, lai pēc tam kompitenti sniegtu atbalstu un palīdzību bērniem ar dzirdes uztveres traucējumiem. Nodarbības paredzētas logopēdiem, sagatavošanas grupu un sākumskolas klašu pedagogiem. Kursu nodarbības vada audiologopēde Daina Ābele.
- 1.nodarbība. Dzirdes uzvere un uzmanība – 2019.g. 2.decembrī plkst. 15.00-17.00
- 2.nodarbība. Nerunājošie vai mazrunājošie bērni – 2020.g. 13.janvārī plkst. 15.00-17.00
- 3.nodarbība Valodas skaņu diferencēšana – 2020.g. 10.februārī plkst. 15.00-17.00
- 4.nodarbība. Klausies, izdali un atpazīsti! – 2020.g. 9.martā plkst. 15.00-17.00
Visas nodarbības notiks kalnsētas ielā 2 Kalnsētas pamatskolas telpās. Dalības maksa: ziedojums 1 euro “Saldus sadraudzīgās biedrības” attīstībai.
Pieteikšanās pie Ievas Sauleslejas – Homanes, tālr. 26142536.