“Sanākam, sadziedam!”

Kalnsētas pamatskolā ir uzsākta projekta “Dziedāt, spēlēt patīk man!” realizēšana. Projekta ietvaros, oktobra pirmajā nedēļā, skolēni piedalījās pasākumā klašu grupu ietvaros “Sanākam, sadziedam!” . Neviltota sajūsma un prieks ir gan jaunāko, gan vecāko klašu skolēnu acīs un sirsniņās, iepazīstoties un darbojoties ar jauniegūtajiem mūzikas instrumentiem. Vislielāko sajūsmu radīja muzicēšana ar LIETUS KOKU, UKULELI un MELODIONU. Iegādātie mūzikas instrumenti ir lielisks palīgs, veidojot skolēnu respektējošu attieksmi pret klasesbiedriem. Muzicēšana uzmundrina, priecē, nomierina un relaksē. Paldies projekta finansētājam SCHWENK Latvija.

Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane

Mēs bez telefoniem varam, jautras spēles mākam!

Šodien, 15. septembrī, Kalnsētas pamatskolā projekta “Mēs bez telefoniem varam, jautras spēles mākam!” Atklāšanas svētki. Sadarbībā ar “Saldus sadraudzīgo biedrību” un Saldus novada pašvaldības Projektu fonda atbalstu tika izveidotas dažādas aktivitātes skolas vestibilā – lasīšanas un galda spēļu stūrītis “Pie Gudrās Pūces”, interaktīvo deju un sporta aktivitātes, kā arī galda spēles – futbols, biljards, hokejs un citas. Ar lielu prieku un nepacietību skolēni gaidīja Atklāšanas svētkus, sarūpējot dāvaniņu brīvā laika nodarbju papildināšanai. Kā teica pasākuma vadītāji – Mārcis un Edvards: “Sarūpējuši dāvaniņu paši sev un arī citiem”. Ar lielu prieku tika iemēģinātas jaunās spēles. Tagad, darbojoties dažādās viktorīnās, konkursos un aktivitātēs, gatavosimies noslēguma pasākumam novembrī. Paldies visiem, kas atbalstīja un darbojās projekta tapšanā un realizēšanā.

Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane

 

“Uzvelc baltu kreklu un …

Šogad dzejas dienu galvenais personāžs bija Rainis, jo viņam apritēja 155 gadi, bet Kalnsētas pamatskolas mazpulcēni par dzejas stundas īpašo viesi izvēlējās  mūsu novadnieku Māri Čaklo, kuram šogad paliktu 80 gadi. Abi dzejnieki ļoti mīlēja sauli. Māris Čaklais – “Saldus sauli”.

Kad pēc dzejnieka Māra Čaklā vārdiem mazgājamās bļodas dibenā tika nolikts tirgus laukums, baznīca un pāris skolu (noteikti arī mūsējā), iedvests siltums un kustība ļaudīs, kad piedzima Rozentāls, iznāca Saldus. Lai no Saldus dziļās bļodas izrāptos un dotos pasaulē, lai iegūtu izglītību, pieredzi, prieku, ko atvest atpakaļ uz dzimto pilsētu, ir nepieciešamas stipras, platas, pamatīgas trepes. Ai, cik brīvi un labi var justies, kad pa paša veidotiem pakāpieniem var izrāpties un apsēsties uz bļodas malas! Tur var sēdēt, šūpot kājas, dziedāt un lūkoties saulē! Saulē un pasaulē. … kamēr viens klusi aicina: “Nāc uz manām trepēm spēlēties!” Nu griežas akmentiņš “Klasītēs”, krustiņi un aplīši paši lec “Desu” laukumā, zib saules zaķīši “Domino” kauliņos, ripo bumbiņas un tiek skaitīts, mērīts, smiets bez gala.

Kad Saldus piepildīts ar spēlēm un prieku, iešļācam tur krietnu krāsu un ziedu devu. Kad tas izdevies, nevilcināmies, piepildām savu un Saldus dvēseli ar smaržām, palūkojamies apkārt, ieraugām jautrus “Uzrakstus uz sētas”.

Nu esam gatavi atgriezties savā Saldū, savā Kalnsētas skolā, piepildīt to ar skaņām, krāsām, prieku, spēlēm un darbiem atkal un atkal no jauna. Esam gatavi atkal uzvilkt baltu kreklu un …

Uzsākts jauns projekts

Bez telefoniem varam – jautras spēles mākam!

Sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un biedrību “Saldus sadraudzīgā biedrība” no 2020.gada maija līdz novembrim skolā norisināsies projekts “Bez telefoniem varam – jautras spēles mākam!”.

Projekta ietvaros tiks sarūpētas attīstošas nodarbes brīvā laika pavadīšanai – spēļu galds, interaktīvās spēles, lasīšanas aktivitātes. Pasākumu norises laiks – no septembra līdz novembrim. Projekta laikā plānoti pasākumi: atklāšanas svētki, Sākam spēli!, jautrais deju vakars  un  Pie gudrās Pūces.